Skip to content

Rreth nesh…


Ne jemi të rinj, kemi vizione, nuk jemi skizofrenë, kemi vullnet, nuk kemi para’. Ç’të themi tjetër!?

Advertisements
3 Comments leave one →
 1. caligula permalink
  03/20/2009 14:25

  Te ndihesh i veteshtyre te pranosh qe nuk je skizofrene tregon se dicka s’shkon mire. Ne fakt, disa njerez kane nje ‘ane te erret’ qe Carl Jung i referohej si ‘hija e vetes’. Kjo pjese e personalitetit tuaj eshte nje aspekt i te pavetedijshmes qe perfaqeson direkt opoziten e ‘personit’ tuaj ose e thene ndryshe fytyren publike qe ju pelqeni ti tregoni botes. ‘Hija’ ka kualitete qe juve mund t’ju duken te shpifura ose kercenuese. Psh. nese ju jeni rritur te besoni ne rendesine e miresjelljes dhe tolerances, ‘hija’ juaj eshte e pasjellshme dhe jotolerante.

  Ne pergjithesi, ‘hija’ juaj del ne siperfaqe shume pak, por ne raste kur niveli i stresit eshte i larte ose ju ndiheni te kercenuar ‘hija’ behet nje me veten. Villareal-Arsenal…… Man U-Porto…..Barcelona- Bayern M. …..Chelsi-Liverpool

  kisses xxx

 2. DIVSM1 permalink
  08/13/2009 14:30

  Skizofrenia eshte e vetmja menyre per te kuptuar si funksion ky vend, dhe si gjerat kane nje rrjedhe te vetedijshme cmendurie qe i ben ata qe nuk vuajn nga semundje mendore te marrin ilace per migrene e me shume…………
  Disa nga diagnosat e mia jane ADD/ADHD, BPD, Generalised Anxiety Disorder, Psychosis dhe perseri e kam te veshtire te kuptoj 99.99% te njerezve ne kete vend.
  Rrofte diktatura e cmendurise, ngrini flamujt………

 3. Trrank Spiro Beg II permalink
  01/22/2010 01:42

  ahah nice pic, i njgjaka grand canyonit

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: