Skip to content

Njerezit e xhungles takojne njeriun e bardhe per here te pare

07/29/2011

Nje fis i pa zbuluar njerezish ne Papua, Guniea e Re, takojne nje njeri te bardhe per here te pare. Filmimi i perket vitit 1976. Kjo video fantastike tregon se si fisi pershendetet ne fillim me frike me kuriozitet dhe me pas me gezim dhe kenge. Videoja kap ekspozimin e ketij fisi te pazbuluar ndaj nje race te re, shkrepseve, kamerave, thikave dhe incizuesve per here te pare ne jeten e tyre. Nje moment historik aboslutisht mrekullues!

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: