Skip to content

Termet 8.9 Balle ne Japoni. Tsunami shkaterrues rrafshon brigjet.

03/11/2011

Termeti eshte me i madhi qe ka goditur ndonjehere Japonine (te pakten per aq kohe sa ka fakte historike) dhe lekundjet u ndjene rreth ores 3 pasdite me oren Japoneze. Me pas, tsunami filloi te rrafshoje brigjet duke marre perpara shtepi, makina dhe cdo gje tjeter qe vala mundi te zhvendoste. Deri tani numerohen rreth 300 viktima por pritet qe numri te rritet perderisa ka edhe shume njerez te humbur.

Per me teper, /BBC/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: