Skip to content

Protestuesi ne Kajro perballet me autobotin e policise

01/26/2011

Sic mund ta keni degjuar ne lajmet nga bota, Afrika Veriore eshte duke u perfshire nga nje vale protestash te lindura fillimisht ne Tunizi. Mbrem shume qytetare anembane Egjiptit kane dale neper rruget e qyteteve te tyre duke protestuar kunder gjendjes se renduar ekonomike si dhe kunder regjimit te Mubarakut i cili ka ardhur ne fuqi me 1981 dhe vazhdon ti fitoje vazhdimisht zgjedhjet sic i fitonte Enver Hoxha dikur. Videoja e mesiperme tregon kurajon e nje protestuesi qe i del perpara autobotit te policise dhe perpiqet ta ndaloje me trup.

Nuk e di pse por gjeja e pare qe me shkoi ne mendje ishte protestuesi i panjohur i sheshit Tiananmen ne Pekin, Kine…

Ndersa me poshte vazhdon nje video tjeter e nje protestuesi i cili rrezon policin civil nga autoboti duke vene ne rrezik jeten e vet si edhe te policit i cili bie pak centimetra larg rrotes se autobotit.

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: