Skip to content

Keanu Reeves dhuron 50 miljone paund per “heronjte” e pa permendur te “Matrix”.

06/04/2010

Keanu Reeves ka treguar bujarine e tij duke dhuruar 50 miljone paund nga fitimet e tij prej  “Matrix”. 38 vjecari vendosi t’ja dhuroje parate personave te pa-kredituar te filmit te famshem – skuadrave te kostumeve dhe te efekteve speciale.

Keanu pritet te beje nje fitim prej 70 miljon paund, fale marreveshjes qe i jep atij 15% te fitimit, keshtu qe atij do ti ngelen prap rreth 20 miljone paund. Kur ai u pyet per aktine pabesueshem te bujarise, aktori tha se ai kishte mjafte para. “Parate jane gjeja e fundit qe kam ne mendje. Me aq sa kam bere deri tani, do mund te jetoja per disa shekuj me rradhe,” deklaroi ai.

Dhe nuk eshte hera e pare qe aktori i lindur ne Bejrut tregon nje bujari shashtisëse. Gjate xhirimeve te filmave ne Australi ai mahniti skuadren e dublantëve duke i dhuruar secilit nga nje motor 6.000 paundsh Harley Davidson. Dhe aktori, motra e te cilit ka leucemi, ka dhuruar miljona ne kerkimet per kuren ndaj kancerit.

Dhurata e tij per 29 te shkathtet e prapaskenave do te jete rreth 1.75 miljone paund per koke.

/Hello Magazine/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: