Skip to content

Izraeli sulmon floten humanitare me ndihma per Gazen- 10 viktima deri tani!!!

05/31/2010

JERUZALEM – Komandot Izraelite zaptuan te Henen ne mengjes 6 anijet me qindra aktiviste pro-Palestineze te cilet ishin nisur per nje mision ndihmues humanitar per ne zonen e bllokuar te Rripit te Gazes, duke vrare 10 prej tyre dhe duke plagosur shume te tjere.

Operacioni ne ujrat nderkombetare jashte Gazes u kthye ne nje makth per Izraelin i cili dukej i vendosur per te demtuar me tej pozicionin e tij nderkombetar, duke tendosur edhe me tej marredheniet e tensionuara me Turqine dhe duke terhequr vemendje te padeshiruar mbi situaten e rende te Gazes

Me tej lexoni /MSNBC/ ose /BBC/ ose /Reuters/

PS: Le te shohim se c’ka per te thene tani Nobelisti i Paqes, z. Obama!

Advertisements
2 Comments leave one →
  1. 05/31/2010 12:03

Trackbacks

  1. Tweets that mention Izraeli sulmon floten humanitare me ndihma per Gazen- 10 viktima deri tani!!! « FUNKY FISH -- Topsy.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: