Skip to content

Vdes Dennis Hopper, nje nga ikonat e Hollywoodit

05/29/2010

Nje nga ikonat e Hollywoodit, Dennis Hopper, vdiq sot ne moshen 74 vjecare per shkak te komplikacioneve nga kanceri i prostatit. Ylli i Easy Rider, i cili ishte diagnostikuar me kancer ne vitin 2009, u dobesua shume nga kimioterapia pasi semundja kaloi ne metastaza dhe i preku kockat. Ne castet e fundit te jetes, ai ishte i rrethuar nga familja dhe miqte e tij.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: