Skip to content

Fundi i festes…

05/06/2010

PROTESTA, bomba molotof, gaz lotsjelles dhe greva godasin serish perpjekjet e fundit te Qeverise Greke per te bindur qytetaret e saj per meritat e reduktimit te deficitit te buxhetit te vendit. Ne Athine demostruesit arriten deri te shkallet e parlamentit ku ne ato momente po diskutohej mbi nje plan kufizues, duke kerkuar qe deputetet “hajdute” te dalin jashte. Tre njerez vdiqen kur protestuesit i vune flaken nje ndertese te nje banke te Merkuren me daten 5 Maj.

Per me teper lexoni artikullin e plote ne Anglisht ne “The Economist”.

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: