Skip to content

Collateral Murder – WikiLeaks publikon videon e vrasjes se Civileve ne Baghdad, Irak.

04/05/2010

Per aq kohe sa do te jete on line, mund te shikoni videon e shumeperfolur nga WikiLeaks e cila sipas deklarates se tyre, u publikua sot. Ne video tregohet nje vrasje civilesh dhe e dy gazetareve te Reuters ne Baghdad. Videoja eshte filmuar nga mitralozi i nje Apache… Thuhet se agjensite sekrete Amerikane jane munduar ta fshehin por me sa duket ne Internet ka ligje por edhe shtigje…

Nqs linku i mesiperm nuk funksionon atehere mund te provoni faqen www.collateralmurder.com ose nepermjet WikiLeaks.org ndersa informacion me zyrtar mund te gjeni te /BBC/

Ndersa per te patur nje ide se si ushqehen Amerikanet me lajme, hidhini nje sy faqes se CNN dhe faqes se Al Jazeeras ne te njejtin moment!

Duke pare faqet e internetit te gazetave tona “prestigjoze” por edhe kanalet e lajmeve qe na (diz) informojne, shoh qe FunkyFish qenka i vetmi (dhe si pasoje i pari) qe mbuloi kete lajm ne territorin tone! Jemi ne jashte dimensionit apo jeni ju narkoleptike?

Advertisements
One Comment leave one →
  1. 08/19/2010 15:56

    ehhhhhhhh

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: