Skip to content

Obama firmos Faturen e Shendetesise… me 22 stilolapsa?

03/25/2010

Sic e keni degjuar ne lajmet e c’do edicioni anembane botes, senati Amerikan aprovoi me nje diference shume te vogel faturen e shendetesise se ciles nuk po i futemi se cfare eshte apo si-qysh-tek. Ajo qe na intereson eshte se firma e Obames ka dale shume e cuditshme saqe njerezit ne shikim te pare e marrin si dicka jo te vertete. Por me te drejten tuaj qe dyshoni, sot eshte e veshtire te dallosh te verteten nga falsja. Mgjt, per ta intriguar edhe me situaten, poshte keni versionin origjinal dhe me poshte akoma, nje analize qe i eshte bere asaj fotografie. Dhe as me pak e as me shume, sipas analizes del qe Obama ka perdorur 22 stilolapsa!!!

Fotografia e mesiperme eshte marre direkt nga accounti Flickr i Shtepise se Bardhe. Nese fotografia nuk del, klikoni linkun.

Fotografia e Analizuar.

Ndersa fotografia e mesiperme eshte e analizuara.

Ndersa tani, per ti hequr komplet dyshimet e krijuara me siper, ja dhe qershia mbi torte 🙂

Perdoren qellimisht shume stilolapsa pasi eshte tradite qe me pas stilolapsat te dhurohen… 🙂

No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: