Skip to content

Gjermania DEGJENERON Greqine!

03/07/2010

Pas thirrjes se pardjeshme nga dy politikane Gjermane qe Greqia duhet te shesi ishujt dhe ndertesat historike si dhe veprat e artit perpara se te kerkoje ndihme, gazeta e njohur tabloide Bild ne Gjermani ka shkruajtur nje leter te hapur per kryeministrin Grek, Jorgo Papandreun:

I dashur kryeminister,

Nese po e lexon kete leter, ke hyre ne nje shtet ndryshe nga i yti. Tashme je ne Gjermani.

Ketu njerezit punojne deri ne 67 vjec dhe nuk kane rroge te 14-te per punonjesit civile. Ketu asnje nuk ka nevoje te paguaje 1000 Euro bakshish per te gjetur nje spital ne krevat ne rast nevoje.

Benzinatat tona kane pajisje faturuese, shoferet e taksive japin fatura dhe fermeret nuk zhvasin ndihma Europiane per miljona peme ulliri qe nuk ekzistojne.

Gjermania gjithashtu ka borxhe te medha por ne mund ti shlyejme ato. Dhe kjo, sepse ne zgjohemi heret per te shkuar ne pune dhe punojme gjithe diten.

Ne duam te jemi miq me Greket. Prandaj dhe qe kur keni hyre ne zonen Euro Gjermania ju ka dhene juve 50 miljard Euro.

————————-

Psssssss, kjo po qe ka qene e dhimbshme per krenarine e Grekeve 😀

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: