Skip to content

Maqedoni, i jepet sot lamtumira Seadit të Kafazit të Artë

02/28/2010

SHKUP-Do të përcillet sot për në banesën e fundit Sead Zeadini, pjesëmarres i spektaklit “Kafazi i Arte”, i cili humbi jetën të premten, 26 Shkurt tragjikisht në një aksident të rëndë rrugor në Maqedoni. Të afërm, miq dhe shokë do të mblidhen ne mesdite ne xhaminë e Jahja Pashes në lagjen e Cahirit ne Shkup ku do te kryehen ritet fetare dhe me pas trupi i 28 vjecarit do te percillet ne varrezat e familjes, në një fshat pranë Shkupit.
Ne aksidentin tragjik , ne dalje te qytetit te Gostivarit humben jeten dhe 2 te afermit e tij, nipi 3 vjecar dhe nusja e vellait.

Nderkohe te afermit e Seadit te kontaktuar nga News24 kane pohuar se vellai i tij, Fuati ka dale nga gjendja e komes ku ra menjehere pas aksidentit. Makina ku udhetonin 4 anetaret e familjes Zeadini, drejtohej nga Fuati dhe u perplas me nje kamion me targa shqiptare.
Policia ka ndaluar drejtuesin e kamionin, nje 38 vjecar nga Devolli , i cili ka shpjeguar aksidentin. Ai ka deklaruar se ne momentin qe udhetonte ishte detyruar te parakalonte , kur nje makine qe ecte perpara tij ka frenuar. Ne mometin e parakalimit ai eshte perplasur me makinen ku udhetonin 4 pjesetaret e familjes Zeadini. Ndaj të cilit është marre masa e paraburgimit, ndërsa pritet perfundimi i ekspertizes.
Seadi njihet ne Shqiperi per lojen e bukur ne realiti shown shqiptar “Kafazi i Arte” ku interes te vecante pati lidhja me vajzen nga Tirana, Aulona Musta.

Advertisements
4 Comments leave one →
 1. 03/15/2010 12:44

  me vjen shume keqe pere kete qe i ka ndollure seait

 2. 03/15/2010 12:45

  sead do jeshe gjithmone mese neshe te duame shume

 3. 03/15/2010 12:46

  aulona behu e forte

 4. 03/15/2010 12:47

  seade te duame shume

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: