Skip to content

Ilaç anti-depresiv edhe për qenin.

02/22/2010

Probleme mendore edhe per mikun me te ngushte te njeriut, qenin? Nuk duhet te shqetesoheni sepse shkenca ka gjetur nje pergjigje edhe per kete problem.

Sjelljet e cuditshme tek kafshet shtepiake mund te kurohen me nje ilac te quajtur “Reconcile”. Mjafton nje kokerr ne dite dhe miku juaj do rikthehet ne gjendjen normale, duke mos qene me agresiv. Pasi ka dale ne tregun amerikan, kjo pilule do testohet edhe ne Britanine e Madhe.

Ne mbare boten numerohen rreth 10 milione qen te goditur nga depresioni, ndersa 632 mije mace dhe qen jane te prekur nga crregullimet e sjelljeve. Sic do ilac edhe “Reconcile” shkakton efekte anesore, mes te cilave edhe ulja e deshires per t’u ushqyer.

/Top Channel/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: