Skip to content

Euro 2012, Shqipëria në Grupin D

02/07/2010

Franca, Rumania, Bosnje-Herzegovina, Bjellorusia dhe Luksemburgu.

Këta janë kundërshtarët e Shqipërisë në Grupin D në eliminatoret e Kampionatit Europian 2012, finalet e të cilit do të luhen në Poloni dhe Ukrainë. Të gjithë kundershtare te njohur, madje me Rumanine, Bjellorusine e Luksemburgun ishim kundërshtarë edhe në kualifikueset e Euro 2008 ne kohen kur Shqipërinë e drejtonte kroati Oto Bariç. Franca është një kujtim i vjetër, ndërsa me Bosnjën na lidhin vetëm dy ndeshje miqësore.

Grupi A
Gjermania
Turqia
Austria
Belgjika
Kazakistani
Azerbajxhani

Grupi B
Rusia
Sllovakia
Irlanda
Maqedonia
Armenia
Andorra

Grupi C
Italia
Serbia
Irlanda e Veriut
Sllovenia
Estonia
Ishujt Faroe

Grupi D
Franca
Rumania
Bosnnje-Herzegovina
Bjellorusia
Shqipëria
Luksemburgu

Grupi E
Holanda
Suedia
Finlanda
Hungaria
Moldavia
San Marino

Grupi F
Kroacia
Greqia
Izraeli
Letonia
Gjeorgia
Malta

Grupi G
Annglia
Zvicra
Bullgaria
Uellsi
Mali i Zi

Grupi H
Portugalia
Danimarka
Norvegjia
Qipro
Islanda

Grupi I
Spanja
Cekia
Skocia
Lituania
Liehtenshtein

Vendet organizatore
Poloni
Ukraine

/Albania-Sport/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: