Skip to content

I mbijetuari ne Haiti nxirret gjalle pas 2 javesh!

01/27/2010

Nje burre eshte nxjerre gjalle nga rrenojat e nje ndertese ne kryeqytetin Port-au-Prince ne Haiti – 2 jave pasi termeti shkaterroi qytetin.

Forcat Amerikane e shpetuan njeriun dhe me pas e cuan menjehere ne spital pasi ai kishte qene nen rrenoja per 12 dite dhe ishte tejet i dehidratuar. Shpetimi ndodhi 14 dite pas termetit 7 ballesh i cili vrau rreth 200.000 njerez. Personi ne fjale, Rico Dibrivell nuk u bllokua nga rrenojat ne termetin e pare por nga nje termet i mevonshem. Dhe ndertesa ku ai u bllokua ishte nje market i cili po vidhej ne menyre konstante nga njerezit e uritur te cilet nuk e dinin qe nen kembet e tyre kishte akoma njerez te gjalle…

Per me teper, /BBC/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: