Skip to content

Scorpions mbyllin karrieren pas me teper se 4 dekadash ne skene

01/25/2010

Grupi Gjerman i rrokut, Scorpions, po ul perdet e karrieres se gjate e cila mbart ne shpatulla me teper se 4 dekada.

Grupi, i famshem per hitin e viteve ’90 “Wind of Change”, njoftoi ne faqen zyrtare qe “kemi rene dakort qe kemi mberritur ne fundin e rruges”.

Thane se do ta mbyllin karrieren me nje album final – “Sting In The Tail” i cili do te publikohet ne Mars – dhe nje turne qe do te filloje ne Gjermani ne Maj dhe qe do te vazhdoje ne te gjithe boten “ne vitet ne vazhdim”.

Kitaristi Rudolf Schenker e formoi grupin ne Hannover me 1965. Kengetari Klaus Meine u bashkua pak vite me vone. Te dy jane nga 61 vjec…

Me teper mbi lajmin zyrtar do te gjeni ne faqen zyrtare te Scorpions.

No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: