Skip to content

Sot është dita më e trishtë e vitit!

01/18/2010

Sot eshte dita me e trishte e vitit, ose e quajtur ndryshe “Blue Monday”.

Shkak per kete jane nje seri faktoresh, nga i ftohti polar i diteve te fundit deri tek gjendja financiare dhe llogarite qe jane ne minus pas shpenzimeve per Krishtlindje.

Dhe nje gje e tille vertetohet edhe matematikisht, pasi “E hena blu” eshte rezultat i nje ekuacioni te ideuar nga “Centre for Lifelong Learning”, nje organizate angleze qe ka kryer studime mbi cilesine e jetes.

Me 18 janar jane te pakte ata qe kane deshire per t’u cuar nga krevati, sipas nje kerkimi te kryer nga anglezja “FirstCare”, shoqeri qe ndihmon te luftohet fenomeni i mungeses, vecanerisht i vene re ne dite si kjo e sotmja.

/Top Channel/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: