Skip to content

Ne Turqi lind qengji me fytyre njeriu!!!

01/14/2010

Nje dele polli nje qingj te ngordhur me fytyre te ngjashme me ate te njeriut. Qingji lindi ne nje fshat jo larg Izmirit, Turqi.

Erhan Elibol, veteriner, e realizoi lindjen me nje prerje Cezariane per te nxjerre qingjin por u tmerrua kur pa tiparet e fytyres te cilat ngjanin tmerresisht me ato te njeriut.

“Kam pare mutacione ne lope dhe dele edhe me pare. Kam pare qingja me nje sy, me dy koka, me 5 kembe. Por kur pash kete rast, nuk po u besoja syve.,” tha veterineri 29 vjecar.

Qingji kishte tipare njerezore ne koke – syte, hunda dhe goja – vetem veshet ishin te deles.

Veterineret thone se mutacione te rralla ndodhin zakonisht kur ushqimi i deleve ka teprice te vitamines A, raporton CNN Turk.

Nje kec ne Zimbabwe ka lindur me tipare te kokes se njeriut ne Shtator 2009 dhe jetoi per disa ore por fshataret e frikesuar e dogjen ate.

Kryebashkiakju i provinces ku lindi keci i deformuar tha se keci i vogel ishte frut i nje lidhje jo natyrore midis dhise dhe nje njeriu.

Per me teper lexoni te /EnglishPravda.ru/

Advertisements
6 Comments leave one →
 1. milushe permalink
  03/03/2010 20:01

  ej shum e dhimshme apo jo

 2. 08/16/2010 09:50

  shum ghynah oh my good

 3. 08/24/2010 20:17

  oh zoti shum e dhimbshme po ket veq allahu qe e bon se jon qu shqiptaria ne kom jan tranu qika e djem e krejtve juv vjen e ky nuk ka pas faj po nejse allahu i ndimon

 4. 10/13/2010 18:01

  ooo nuk po muj me kqyr kte nuk mun me bo kuekush tjeter perveq ♥ALLAHUT♥SHUM E DHIMBSHME

 5. 11/24/2011 17:30

  o zot sa e frikshemee

 6. 04/06/2012 11:39

  E SIAMO NEL 2012 E L’INIZIO ANCORA

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: