Skip to content

Ne trupin e femijes gjenden 40 gjilpera!!!

12/16/2009

Nje femije brazilian i gjenden 40 gjilpera ne trup te cilat sipas doktoreve dyshohet se jane ngulur me qellim.

Femija dy vjecar eshte shtruar ne spital nga nena e tij dhe radiografia ka nxjerre ne pah gjilperat midis te cilave njera eshte e ngulur ne mushkrite e tij.

Nena e tij nuk ishte ne djeni se si gjilperat kishin perfunduar brenda trupit te tij, disa prej te cilave jane rreth 5 cm te gjata. Policia nderkohe eshte duke bere hetimet perkatese.

Nje doktor deklaroi se femija nuk kishte si ti gelltiste ato. Shumica e tyre do te hiqen por ato qe jane brenda organeve akoma jo pasi kjo gje do te mund te shkaktonte komplikacione.

Per me teper lexoni lajmin e plote te /BBC/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: