Skip to content

Itali, grushta Berluskonit

12/13/2009

Kryeministri italian Silvio Berluskoni eshte goditur ne mbremjen e sotme ne sheshin Duomo ne Milano nga nje person 42 vjecar.
Berluskoni, goditet menjehere me grusht ne fytyre gjate kalimit te tij ne shesh ne momentn kur po pershendeste edhe mbeshtetesit e tij. Mes fansave te tij ndodhej i infiltruar edhe agresori, Masimo Tartalja, nje shtetas italian me precedente penale vetem heqje te patentes per ngarje te rrezikshme te makines.

Menjehere pas ngjarjes, kryeministri Berluskoni, i gjakosur ne fytyre eshte transportuar ne spitalin e San Rafaele, ndersa agresori i tij eshte ndaluar prej karabiniereve dhe po merret ne pyetje.

/Top Channel/

No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: