Skip to content

Zvicer, 59 perqind kunder ndertimit te xhamive

11/29/2009

Zviceranet kane mbeshtetur referendumin qe ishte kunder ndertimit te xhamive ne vend.

Sipas mediave lokale, 59 perqind e tyre jane shprehur pro.

Sondazhet parashikonin nje deshtim te kesaj inciative te ndermarre nga e djathta nacional-konservatore dhe kundershtohej nga qeveria.

Tendencat e para te dala, megjithate tregojne te kunderten.

“Jo minareve, nuk eshte nje jo ndaj te drejtes per t’u lutur te myslimaneve”, eshte shprehur parlamentari Oskar Freysinger, nje nder promovuesit kryesor te referendumit.

/Top Channel/

/BBC/

Advertisements
2 Comments leave one →
 1. 12/28/2009 20:30

  Nese thojn qe zvicrra asht vend demokratik
  at’her si mos te lejohet ndertimi i minareve
  kurse i pengon njerzit ne fen e tyre nuk ju lejen
  te drejten e tyre i shkel te drejtat e njeriut katastrof
  Allahu hajr ishalla

Trackbacks

 1. Tweets that mention Zvicer, 59 perqind kunder ndertimit te xhamive « FUNKY FISH -- Topsy.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: