Skip to content

Topalli mbron Berishën: Parlamenti tempulli i të vërtetave

11/27/2009

TIRANE- Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli përshëndet rezolutën e miratuar nga Parlamenti Europian mbi strategjinë e zgjerimit të Bashkimit Europian. Në një prononcim për median, sot kur është pushim zyrtar për shkak të festës së Kurban Bajramit, kryetarja Topalli e cilësoi rezolutën e miratuar të enjten në Strasburg si të rëndësishme për vendin dhe I bëri thirrje opozitës të ndërpresë bojkotin dhe të hyjë në Parlament, ashtu sic është dhe mesazhi I Parlamentit Europian.“Mirëpresim opozitën në Parlament”- deklaroi Topalli.

E pyetur mbi deklaratat e një dite më parë bërë në Parlament nga Kryeministri Berisha, I cili lëshoi dhe një sërë akuzash për jetën personale të kundërshtarit politik të tij Edi Rama, kryetarja Topalli tha:

“Parlamenti është tempull i të vërtetave. Të themi të vërtetën pa frikë. Duhet të kishim ngritur zërin më parë. Të vërtetat nuk mund t’i fshehim. “- u shpreh Topalli e cila shtoi se është e rëndësishme etika familjare.
(s.g/BalkanWeb)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: