Skip to content

Bombat ne Irak – mbi 150 te vdekur!

10/25/2009

Te pakten 155 njerez jane vrare dhe 520 te tjere jane plagosur ne dy sulme me bomba ne Baghdad.

Shperthimet goditen ministrine e drejtesise dhe nje zyre qeveritare afer “Zones Jeshile”.

Ngjarja ndodhi ne oren 10:30 te mengjesit nderkohe qe njerezit ishin duke shkuar ne pune.

Ky eshte sulmi me vdekjeprures ne Irak qe prej Gushtit 2007 dhe po ndodh 3 muaj pasi Amerikanett i dorezuan kontrollin e sigurise se qyteteve forcave lokale.

Sulmet jane te peraferta me ato te 19 Gushtit ku dy kamione me bomba goditen dy ministri dhe u vrane te pakten 100 njerez.

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: