Skip to content

Femija mrekulli me vargjet e Kuranit ne trup!!!

10/24/2009

Eshte mrekullia per te cilen flasin te gjithe. Foshnja 9-muajshe, lindur ne Dagestan nuk eshte e zakonte dhe i ka ndryshuar jeten prinderve te tij.

Shtepia eshte kthyer ne vend pelegrinazhi dhe 2 mije besimtare e vizitojne cdo dite.

Vargje Kur’ani shfaqen ne lekuren e femijes ne pjese te ndryshme te trupit.

“Falenderojme Allahun, jemi mirenjohes ndaj tij”, jane fjalet qe i duken foshnjes ne lekure.


Ato duken si nishane te medhenj ngjyre roze, ndersa mjeket nuk dine ta shpjegojne se cfare ndodh. Perpara se te duken shkrimet, foshnja ka temperature qe i shkon deri ne 40 grade.

Per ta shtuar me shume misterin mjeket thone se femija lindi me semundje ishemike te zemres dhe paralize cerebrale, ndersa tani eshte plotesisht i shendetshem.

/Top Channel/

Perditesim

Duke qene se titulli i artikullit nuk konsiderohet adekuat, tashme eshte ndryshuar.

Advertisements
46 Comments leave one →
 1. Klodi permalink
  10/24/2009 17:23

  Faleminderit shoku.

  • 06/21/2010 09:43

   sa per titullin e lajmit, ja keni futur kot, beni mire ta korrigjoni

 2. Islam permalink
  10/26/2009 14:31

  Ore Mos u beni Fare.. Si Komentoni * Rilind Profeti MUHAMED * Skeni Turp ! ajo eshte 1 Allahu Ja jep Kujt te doje ! edhe kjo eshte Argument Per te cilet njerzit te besojne Fen islame

 3. 10/26/2009 20:47

  ooon zot si smund ti besoni zotit ai esht nje aj eshe me i madhi aj kujt tre doje ia jem ket mrekulli per besimin ndaj jushe fetare

 4. DITA permalink
  10/29/2009 21:48

  kjo eshte nje fakt i pamohueshem dhe kete mrekulli mund ta bej vetem i Madherishmi Zot,andaj qdo koment rreth kesaj eshte i tepert,andaj,le te falemderojme,le t,i jemi mirenjohes,se vetem kjo mund te shpie te shpetimi i shpirtit dhe qe te kemi qetesi shpiretore.

 5. Merita permalink
  10/29/2009 22:03

  rreth komentit se “rilindi profeti i dyte” mendoj se kjo nuk ka te bej me profeti,vetem se kjo mrekulli flet vet,andaj,mesazhi eshte shume i qarte:te i bindemi ne pafundesi fuqise se Tij….

 6. Linda permalink
  11/01/2009 02:30

  o sa poedua ket djale te vogel shum i bukur god bless him

 7. monoteisti permalink
  11/09/2009 13:07

  Falenderimi i takon vetem Allahut qe i shfaq mrekullite e Tij ku te doje
  Kjo eshte nje argument i qarte qe Allahu i thote pabesimtareve se kam fuqi te krijoj cka nuk iu bie ndermend askujt .
  e ca presin ata qe e mohojne Allahun si Krijues…

 8. Bahri permalink
  11/15/2009 12:50

  FUTJA PORDH !

  prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  • allahu eg ber permalink
   03/17/2011 16:25

   mos fol ashtu se keq e ki i bje pishmon

  • muslimanja permalink
   08/26/2011 02:01

   duhet te kesh frig nga allahuuuu o tii robb 🙂 pervete e ke;)

 9. 12/28/2009 20:38

  Falenderimi i takon vetum All-llahut xh.sh
  kjo asht nje mrekulli qe vetum i madhi All-llah mund ta boj
  e sa i perket profetit dyt keni kujdes keni frik All-llahut
  se qka fliteni kujdesssssssss

 10. MIKAIL permalink
  01/09/2010 12:00

  FALENDEROJM ALLAHUN XH.SH QE E BERI KETE MREKULLI QE FEMIJA LINDI ME VARGJE TE KURANIT. SA I PERKET KOMENTIT “RILINDI PROFETI I DYTE,,KJO NUK KA KUPTIM SE I DERGUARI IFUNDIT ESHT DHE DO TE JET MUHAMEDI S.A.V.S

 11. enida permalink
  01/11/2010 18:53

  nuk eshte e domosdoshme me shkrue komente qe nuk i kan hije asnje njeriu i cili se paku mendon qe mbi koke ka NJE ALLAH dhe qe nje dite do te vdes por shkruan komente palidhje kjo eshte nje ngjarje shume me rendsi qe cdo besimtar musliman do te besonte ne nje ngjarje te till dhe AI qe neve na krioj eshte ALLAHU dhe vetem atij i takon falenderimi per gjdo gje ne ket bote ALLAHU e ka shperbly ate femi e inshalla do rritet e do te jete i shendosh gjithmon u pergezoj edhe per komentet e tjera perveq bahriut

 12. baki permalink
  01/16/2010 10:58

  falenderimet dhe madherimet me te sinqerta i takojne ALLAHUT,ai eshte fuqiplote dhe sundes i kesaj gjithësie andaj keni frike ALLAHUN se me te vertete ai nuk ka rival

 13. 01/18/2010 21:26

  me te vertet falenderimi dhe adhurimi i takon All-llahut xh.sh.All-llahu e ruajt ate femi nga gjdo e keqe

 14. 01/26/2010 16:41

  se pari e lus allahu elartmadherishem ta ruaj ate femije une mendoj se nuke ka rilindur muhameti pore kjo eshte nje mrekulli e zotit per ata qe e mohojn zotin e ata jane te humbur edhe per ti treguar botes perendimore se muslimanet nuke jane terrorist e te pamoralshem por jane per paqe e lumturi me te gjith njerzimin ai qe na krijoi eshte allahu vetem aty i takon falenderimi

 15. bajramche permalink
  02/28/2010 00:15

  allah-u e krijoi ket femij me vargje te shktuara ne trup esht nje mrekulli shummmmm e madheeeeeeeeeeeeee..

 16. 03/04/2010 21:39

  kjo eshte nje mrekulli. por mund te jete ose muhamedi. ose ndo nje profet tjeter pse jo. zoti dergon cfar te doje vete sepse eshte i plot fuqishem.

 17. 03/04/2010 21:42

  une mendoje qe femija kur te rritet do te sherbej per ne muslimanet shum.

 18. 03/17/2010 15:19

  kete femi e ka kriu allahu ati i kofshim fal. at femi e ka fal allahu per me jav qit njerzve nermen qe ekziston dikun se krejt jon prish gjinja edhe nuk jon ne rrug te duhur e kan haru ni zot krejt qe egziston. zoti ati i kofshim fal aj osht njo duhet me dit se aj osht i madh edhe aj na ka fal ne ket bot edhe une po ju lutna qe te jeni me zotin se aj osht i madh jav mer shpirtin mos harroni se osht zoti osht i madh.

 19. 04/06/2010 21:27

  kjo dshmon se veq zoti vepron m bi ne kjo eshet mrekulliha e hallahut kemi zot aj vepron per ne prej ti kemi gjithqka qe ne e harrijmn ket bot e bajm me ndihmen e hallut kerkoj mbeshtetje n zot besoni n hallah aj ju ka dhan jeten e aj ju merr mos ofendo t madhin zot kur ki nevoj per ndihm lutju zoti se mu shum m ka ndihmu sa here qe kom pas nevoj veq fjalen halla me permen mjafto o zot ty t pergjerona ti je zot i t gjithve

 20. 05/08/2010 15:02

  qa s she nire tybe kety

 21. 05/08/2010 15:07

  i madherushmi zot te bon qa te don po ai e ka fal ket mrekulli e ka fal ni femi me shkronja te kuranit po ski qa me ba tash zoti na rujt

 22. 05/08/2010 15:09

  edhe zoti o i plot fuqeshom ai na krijoi neve dhe boten ton se ky femij kurr te rritet dot ti ju sherbej muslmaneve shum se zoti e fali ket mrekulli kaq te bukur

 23. 05/08/2010 15:12

  ahhahu osht i plot fuqeshom e kush se ngon allahun e xhan e keqja kush se gon allahun ai nuk ka me pat kurr lumturi ne jet ma mir ja qet me ngu allahun saher te ngojsh aq ma mir per juve bahet se ai i lumi zot osht i plot fuqeshom

 24. 05/08/2010 15:15

  zoti i rujt tan njerzt edhe gjithashty edhe ket femi se ky femi qe u lind me fjal te kuranit kjo o ni dhurat shum e madhe qe e krijoi zoti

 25. mevludin permalink
  05/23/2010 11:23

  SKAM KOMENT ALLAHU E SHPERBLEVT

 26. 07/03/2010 08:09

  Eselam alejkym paqa meshira eall-llahut qoft mbitegjith muslimanet kudoqe jan amin……
  saiperket kesaj mrekullije te Alla-lahut xh sh esht gabim qepothoni qekalind profeti (muhammed as v)se needim se ne kuran zoti ethkson se esht pejgamberi ifundit d m th vula epejgamberizmit esht Muhammedi alej salatu veselam(paqa edhe meshira qoft mbi te edhe familjen eti eshoket dhe gjith ata qe endjekin rrugen itij deriditen e gjykymit
  aminnnn……weselam alejkym.

 27. 07/03/2010 08:42

  Slam Alejkum ……Paqja dhe dhe meshira e All-lahut xh.sh qoft mbi te gjith ne muslimanet….
  Un e perkrah kete mendimin e Fatimes se ka plotesisht te drejt ,dhe ju ndoshta jeni disa njerz qe tentoni ti shtini muslimanet ne perleshje por nuk do te keni sukses ne kete pun sepse ne e dme se Muhamedi a.s eshte pejgamberi i fundit dhe kete nuk mund ta ndryshoj askush ……

 28. 07/03/2010 20:12

  qudi

 29. Sabiti permalink
  07/15/2010 13:14

  Kush ju tha gjerat me te ndriteshme ne jete:
  Syt,Veshet, Hundet e shum pjes te tjera, vall mos i keni bler ne shitore ose keni me ndrrim me diqka tjeter.
  Keto mrekulli i ben vetem i lumi ALL-LLAH perveq tij nuk ka mundesi askush.edhe frymen qe merr dikush kujdeset per te, edhe ne qoftese ske femij dikush ti jap , dhe ti nuk munde ti ruash ata vetem ALL-LLAhu i ruan.
  duhet faleminderuaar te madhaghin ALL-LLAh per ate qe kemi dhe at qe e kemi ta mbrojm ne emer te tij.

 30. 11/22/2010 18:35

  adhurimi i takon vetem allahut mbshtetuni tek aii ai te ndimon se pasuria nuk esht kurgju

 31. gjaviti permalink
  12/19/2010 21:31

  valla une kisha than se zoti nuk fal gja te keqe ama veq prindit e tyre pamar para sysh se kush bon keq ei bon dom femis se vet ne bark pa lind ende
  ,,i besoj zotit shum dhe e faleminderoj se mka dhan shendet et mira ne jet

 32. musliman permalink
  03/16/2011 19:34

  vetum zoti mund ta bon ket edhe ai kete e ka bo veq njerzit ti besojn te madhit zot

 33. bashkimi permalink
  03/21/2011 19:49

  allahu osht plot fuqishen ne qdo send apo krijes por tek njerzit ka dergu shum dergun njerzt e kan harru zotin por kjo osht perkujtes e zotit ska dyshim se ndodhit jon shembull per njerzimin kush e ka pranu islamin osht mas afermi me allahin ku do qe jeni kujtoni allahin se ate e kemi gjithkah sa i perket derguarit osht i fundit s.muhamedi .as i fundit qe shkrun ne kuran e ska tjeter vul e profetve

 34. alen permalink
  03/30/2011 21:33

  ata qe nuk besojn ne allah me mir mos te shikojn ket video ete flasin palidhje se kur ju vjet shpirti te fyti thujn o zot nimum qka po hin da persona se nuk kan fare lidhje me muslimanizem vetem me bo hajgare ata jan shkurt trup pa fe me respekt aleni pej

 35. 04/27/2011 18:23

  Allahu është i plot fuqishem la il-lahe il lall-llah

 36. tole permalink
  04/28/2011 16:16

  sh mir ma mirsko qao

 37. 07/27/2011 22:21

  Allahu asht nje

 38. muslimanja permalink
  08/26/2011 01:58

  kyy eshtee nje shenj e cila i le njerzit jo besimtar me goj hapur e sdin qka flasin allahu ju udhzoft jarabi:) per ata qe nuk besojn ne zot e kan pervete 🙂 ky eshte nje mrekulli nga( All-llahu)xh.l.sh besonii o jooo besimtarr besoni ne allah sa nuk eshe vonn:)

 39. Estela permalink
  10/22/2011 16:29

  Bismil lahir rahmanir rahim…Allahu qoft i nderuar,bekuar qoft mbreteria e tij dhe u beft vullneti i tij kudo…

 40. ilirjana permalink
  03/01/2012 08:51

  Bismil lahir rahmanir rahim…Allahu qoft i nderuar,bekuar qoft mbreteria e tij dhe u beft vullneti i tij kudo…………………………………….

 41. ilirjana permalink
  03/01/2012 08:52

  😛

 42. valentina kuqi permalink
  04/02/2012 23:30

  Bismil-lahirr-rrahmanirr-rrahim.Lavderimi dhe falenderimi i takon vetem All-llahut,sa zene qiejte toka dhe hapsira mes tyre,paqja dhe meshira e Allahut qofte mbi ate,pas te cilit s’ka me Pejgamber,Muhammedit s.a.v.s.!!!Allahu i Madheruar eshte i Plotfuqishem mbi qdo gje,Ai ben qfare te deshirone andaj dhe ky femije i lindur me shkronja ne kembe eshte nje mrekulli e Zotit njeherit dhe deshmi qe Allahu eshte Krijues i qdo gjeje dhe krijesen e vet e shfaq ne menyren qe Ai(Zoti),deshiron…!Mendoj qe Allahu ne kete rast ka dashur te vertetoje egzistencen e Vet,dhe kjo te reflektoje me shume tek mohuesit(njerezit pabesimtare),pra ne edhe ashtu elhamdulilah kemi shume argumente qe vertetojne egzistimin e Allahut Fuqiplote,dhe ska dyshim qe Muhammedi s.a.v.s.,eshte rob dhe i derguar i Zotit si dhe vule e Pejgamberise.Besimtaret e vertete ne Islam,nuk dyshojne ne qfaredo shenja qe shofin sepse Kur’an-in,nuk e ndryshon asgje deri ne diten e kijametit as pejgambere tjeter nuk do te vije pas Muhammedit,paqja dhe meshira e Allahut qofte mbi te,familjen e tij te kohes,trashegimtaret e tij,shoket e tij te pastert,bashkeshortet e tij te pasterta dhe te gjithe ata te cilet e pasuan ate…

Trackbacks

 1. Rilind profeti Muhamed top channel tv | shqip.3dl.us

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: