Skip to content

Zogu vajton ngordhjen e partnerit

10/11/2009

Nje turme zogjsh kishte ndaluar ne nje rruge diku ne Ukraine pasi mesa dukej kishin gjetur pak ushqim. Ate moment kalon nje makine dhe godet nje prej zogjve duke e demtuar rende. Ketu eshte zogu i goditur i cili ne gjendje fatale nuk fluturon dot dhe nuk largohet dot nga rruga.

Partneri i saj u afrua per ta ndihmuar dhe ndoshta per ti sjelle ushqim. Pas pak zogu i goditur ngordhi dhe zogu tjeter filloi te perpiqej ta levizte.

Duke pare qe ajo ishte e humbur tashme, ai filloi te cicerinte me ankth. Sapo kalonte ndonje makine zogu ngrihej per pak dhe me pas kthehej per te vajtuar pasi dukej qarte qe i ishte thyer zemra. I shokuar nga ngordhja e partneres se tij ai perpiqej ta levizte. 

Eventualisht fotografi i shqetesuar per gjendjen e zogut, la kameran pertoke dhe pasi ngriti zogun e vendosi jashte rruges. Zogu vajtues u ul ne nje peme afer dhe filloi te “qante” me dhembshuri duke ngurruar te largohet.

Nuk dihet sa qendroi anash saj duke vajtuar i derrmuar nga dhimbja.

Ai qendroi aty anash trupit pa jete me hidherim dhe trishtim.

Nuk e di cfare lloji zogu eshte por mendoj se mund te konsiderohet pa frike nje “zog dashurie”. Shume e trishte… 😦

/Monokuroboo92/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: