Skip to content

Kina celebron 60 vjet komunizem!

10/02/2009

Kina zyrtarisht hapi celebrimet masive te sundimit komunist me nje pershendetje ushtarake pergjate sheshit historik te Tiananmen  ne Pekin.  Qindra mijra pjesmarres marshuan ne sheshin Tiananmen ne kostume dhe uniforma, me valltare dhe ushtare si dhe arme te renda ushtarake. Ne linkun e meposhtem do te gjeni fotot e Parades Kombetare nje-here-ne-nje-dekade ne Pekin por edhe te njerezve te thjeshte qe e festonin pervjetorin diku tjeter…

/BOSTON.com/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: