Skip to content

Tajfuni Ketsana ne Filipine – Foto

10/01/2009

TYPHOON KETSANA (ONDOY)

Afer nje jave me pare, Tajfuni Ketsana i cili njihet ne Filipine si Ondoe, kaloi mbi Filipine dhe leshoi rreth 455 mm shi ne Metro Manila ne harkun kohor te 24 oreve te se Shtunes – sasia me e madhe e 42 viteve te fundit. Shirat e nje muaji, te rena brenda nje dite, rrafshuan shtepira dhe permbyten hapsira te medha duke detyruar mijra njerez te hipin catirave te shtepive. Ketsana me vone kaloi mbi Vietnam dhe Cambodia ku eshte akoma aktiv. Mbi 360 persona kane humbur jeten si dhe demet kane arritur vleren e 100 miljon $. Te linku i meposhtem do te gjeni nje seleksionim fotosh nga zonat e prekura javen e kaluar…

/Boston.com/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: