Skip to content

Linja ajrore Gjermani-Kosove rrezikohet nga 200 zogj.

09/30/2009

Duken te vegjel nga avjoni, biles duken si pika te zeza…

Por kjo tufe zogjsh mund ta rrezonte avjonin pertoke ne pak sekonda.

Zogjte fluturuan drejt mbi avjonin e Germanias qe po nisej per ne Kosove nga Dusseldorfi me rreth 80 pasagjere ne bord.

“Dukej nje skene si filmi “Zogjte” i Hitchcock-ut. Aty ky pamja ishte e paster, pas pak sekondash shihje kete tufe zogjsh qe po thitheshin nga turbina e avionit”, tha nje deshmitar.

Mendohet se me shume se 200 garguj u thithen nga turbina e Boeingut i cili po arrinte 200 milje ne ore shpejtesi.  Disa prej tyre deformuan edhe siperfaqen e depozites se karburantit por qe per fat te mire nuk e shpuan. Mbetjet e tyre mund te shiheshin edhe me vone ne avjon.

“Ritmi i turbines e shpetoi situaten” tha Juergen Kienast i cili beri dhe foton dramatike. “Dukej sikur fusje nje tub metalik ne nje mikser”

Pasi u ngrit ne ajer, piloti raportoi defekt ne motorr dhe pas 45 minuta fluturim u ul perseri ne aerodrom.

/Daily Telegraph.au/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: