Skip to content

Foto prej 1,72 Giga Pixels e Beratit!

09/28/2009

Pikerisht keshtu, jemi mesuar te bejme fotografi prej 1 apo 2 mega pixels me celularet tane, me 4, 5, 6, apo 12 mega pixels me aparatet tane fotografike por veshtire te kete pasur mundesine dikush te beje nje fotografi prej 1,72 giga pixels!

Nuk behet fjale per ndonje aparat i cili eshte ne gjendje qe me nje shkrepje te arrije te kapi nje fotografi me permasa te tilla, (ose te pakten une nuk di te kete ne perdorim te gjere; Pentagoni, Nasa ose Google edhe mund te kene pajisje te tilla) por behet fjale per nje teknike te vecante.

Foto ne fjale, ose me mire te themi bashkimi i fotove, te cilat paraqesin Beratin jane shkrepur ne daten 7 shtator 2009 – pra jane te “fresketa”

Per te admiruar kete fotografi dhe te beni nje super-zoom mbi  Berat klikoni ketu.

About these ads
No comments yet

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Figurë Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Google+ photo

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s

Ndiqe

Merreni çdo postim të ri drejt e te email-et tuaja.

Bashkojuni 620 ndjekësve të tjerë

Këtë e pëlqejnë %d blogues: