Skip to content

Rezart Taçi: Dua te blej Milanin

09/20/2009

Rezart Taci i cili gjate veres ishte prane blerjes se Bolonjes, enderron ne realitet te behet numri 1 i Milanit.

Dhe kete ambicie nuk e fsheh: “Si Berlusconi ashtu edhe Galliani e dine shume mire se nese kompania do te vendose te leshoje shumicen e kuotave apo nje pjese domethenese te klubit, grupi im eshte i disponueshem ta bleje”, eshte shprehur Taci.

Nga faqet e “Gazzetta dello Sport” biznesmeni shqiptar, i ka leshuar nje sfide Silvio Berlusconit.

“Endrra ime eshte te hyje ne shoqeri. Milani eshte prioriteti im, por nuk perjashtohen edhe rruge te tjera. Edhe te shkoj te trokas tek Menarini, kush e di…”, tha Taci.

Biznesmeni i naftes kerkon te hyje ne futbollin italian dhe pa asnje medyshje deklaron se do Milanin.

/Top Channel/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: