Skip to content

Tragjedi ne futboll, humbet jeten Brian Filipi

09/19/2009

Tragjedi ne futbollin shqiptar ku i riu 20 vjeçar Brian Filipi ka vdekur pas nje aksidenti ne vendin fqinj, Itali.


I riu i futbollit shqiptar po ecte bashke me nje shok ne nje aks rrugor ne Ravena te Italise kur u shtyp nga nje makine qe doli nga karrexhata. Filipi humbi jeten menjehere pasi goditja e makines ishte fatale.

Ne aksident jane plagosur edhe dy persona te tjere, te cilet rrefejne se makina e hodhi disa metra ne ajer te riun 20 vjecar nga Shqiperia. Brian Filipi aktivizohej prej disa vjetesh me ne ligat veriore te futbollit italian, dhe kishte debutuar me kombetaren shqiptare U-21 ne ndeshjen e vitit te shkuar kunder Greqise.


Ravenna i ka bere nje kerkese tek Lega Pro per te mos e zhvilluar ndeshjen e dites se diele kunder Foggia-s, e vlefshme per serine B te divizionit Lega Pro. Lojtaret dhe trajneri i Ravenas jane shprehur se nuk do leshojne deklarata deri diten e marte.

/Top-Channel/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: