Skip to content

31 teorite me te medha te konspiracionit.

09/16/2009

Revista prestigjoze “LIFE” publikon 31 nder teorite me te medha e me te egra te konspiracionit sikurse ajo vete i titullon. Keto teori jane te shumellojshme, duke filluar nga ekzistenca e alieneve dhe dijenia e shtetit amerikan per pranine e ketyre jashtetokesoreve, madje edhe kapja e studimi fizik e teknologjik i tyre ne vitin 1947 – e duke vazhduar me masonet dhe fuqine e tyre ne politikeberje apo mbi vrasjen e John Kennedy, vdekjen e para shume koheve te Paul McCartney dhe zevendesimin e tij me nje sozine e tij. Vazhdohet me nje skandal te madh te dijenise se Presidentit te SH.B.A mbi sulmin japonez ne Pearl Harbor duke lejuar vrasjen e mbi 2600 amerikaneve vetem per te pasur shkakun e mbeshtetjen nderkombetare per te hyre ne luften e dyte boterore.

Per me teper lexoni artikullin e plote ketu.

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: