Skip to content

Termet 5 balle ne Kavaje!

09/15/2009

Toka eshte lekundur serish fort rreth ores 10:37 minuta. Kete radhe lekundjet  kane shkaktuar panik tek qytetaret e Kavajes pasi atje ato jane ndier deri ne 5 balle.

Sizmiologet thone se epiqendra e ketij termeti ka qene rreth 2 kilometer larg qytetit te Kavajes, diku ndermjet fshtatit Synej dhe Kavajes. Lekundjet e tij jane ndiere me lehte ne Durres e Tirane, si dhe ne zonat perreth tyre.

“Intensiteti i termetit qe u regjistrua sot ne oren 10:37 ka qene 5 balle”, thote Llambro Duni, pergjegjes i Departamentit te Sizmologjise.

Per sizmologet ky termet konsiderohet normal duke pasur parasysh qe Kavaja futet ne nje zone me aktivitet te larte sizmologjik.Pasi sipas tyre e gjithe zona e detit Adriatik duke vazhduar ne detin Jon ne jug deri ne Greqi historikisht jane regjistruar lekundje te forta termeti.

/Top Channel/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: