Skip to content

Rrembehet avjoni ne Meksike – Kercenohet te hidhet ne ere!!!

09/09/2009

(CNN) — Nje avjon pasagjeresh me 104 persona ne bord eshte rrembyer te Merkuren ne aeroportin e Meksikos.

Tre rrembyesit — dyshohet te jene Boliviane ose Koumbiane — ne bordin e Boeingut 737 te linjes ajrore Aeromexico kane kercenuar se do ta hedhin ne ere nese kerkesa e tyre qe te flasim me presidentin Felipe Calderon nuk do te plotesohet, njofton partnerja e CNN, TV Azteca.

Stacioni shtoi se rrembyesit kane filluar te lirojne pasagjere nga avjoni, te cilin e kane zhvendosur ne nje zone te menjanuar te aeroportit.

Incidenti filloi ne oren 1:40 pasdite (me oren lokale), kur avjoni i fluturimit 576 mberriti nga Kankuni.

Calderon ishte ne hangarin presidencial duke u pergatitur per tu nisur kur incidenti filloi, duke e detyruar ate qe te anulloje fluturimin, njofton TV Azteca

Per me teper, mund te ndiqni zhvillimet ne kohe reale ketu.

/Edi/CNN/

Azhornim: Pasagjeret jane liruar te gjithe ndersa aktualisht po mbahet peng vetem ekuipazhi.

Azhornim: Incidenti mbyllet qetesisht pas rreth nje ore tensioni dhe tratativash nga ana e policise. Mesohet se 5-7 persona jane shoqeruar per ne policine aeroportuale.  Ehhh, fundi mire, te gjitha mire 🙂

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: