Skip to content

Kabineti i ri Qeveritar, lista e ministrave.

09/09/2009

Vetem para pak castesh Kryeministri Sali Berisha (i cili vazhdon ende te jete ne konference per shtyp) shpalli kabinetin e ri qeveritar.

Lista e ministrave:

Kabineti qeverisës 2009-2013

Ilir Meta                   Zëvendës/kryeministër dhe Ministër i Punëve të Jashtme
Genc Pollo               Ministër Shteti për Reformat
Petrit Vasili             Ministër i Shëndetësisë
Dritan Prifti             Ministër i Energjetikës & Tregtisë
Majlinda Bregu        Ministre e Integrimit
Sokol Olldashi         Ministër i Transporteve –Punë Publike
Bujar Nishani           Ministër i Drejtësisë
Lulëzim Basha         Ministër i Brendshëm
Spiro Ksera              Ministër i Punës e Çështjeve Sociale
Fatmir Mediu           Ministër i Mjedisit
Genc Ruli                 Ministër i Bujqësisë e Ushqimit
Ferdinand Xhaferri  Ministër i Turizmit e Kulturës
Ridvan Bode            Ministër i Financave
Arben Imami           Ministër i Mbrojtjes
Myqyrem Tafaj        Ministër i Arsimit dhe Shkencës

About these ads
One Comment leave one →
  1. Rezart permalink
    09/09/2009 19:36

    Ej me pare informacion po kalojne nga funky fish…epo

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Figurë Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Google+ photo

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s

Ndiqe

Merreni çdo postim të ri drejt e te email-et tuaja.

Bashkojuni 620 ndjekësve të tjerë

Këtë e pëlqejnë %d blogues: