Skip to content

Bombe-venesi i Lockerbie pritet si hero ne Libi!!!

08/27/2009

Ja se c’fare ben injoranca. Nje njeri qe vuajti 20 vjet ne burg sepse hodhi ne ere nje avjon me pasoje vdekjen e 270 njerezve te pafajshem, pritet si hero ne Libi. Kjo video eshte e disa diteve me pare por qe cuditerisht nuk e kam pare ne asnje kanal, me sa duket “qeverite” nuk kane dashur te “nxehin gjakrat” e familjeve te viktimave.

Nga ana tjeter, zyrtare ne shtetin Amerikan te New Jersey kane reaguar me zemerim ndaj mundesise qe lideri Libian Muammar Gadaffi mund te ngreje tenden e tij atje muajin tjeter.

Kolonel Gadaffi pritet qe te ngreje tenden e tij me stil Beduin ne token e ambasades Libiane ne qytetin e Englewood nderkohe qe do te marri pjese ne Ansamblene e Pergjithshme te Kombeve te Bashkuara.

Kryetari i bashkise, guvernatori i shtetit si dhe legjislatoret deklaruan qe Gadaffi nuk eshte i mirepritur.

Per me teper /BBC/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: