Skip to content

Fotografia e pare ne Internet

08/24/2009

Fotografia e pare ne Internet

Ne vitin 1992, pas shfaqjes te CERN Hardronic Festival, kolegu im Tim Berners-Lee me kerkoi disa fotografi te skanuara te grupit “the Cern girls” qe ti publikoja ne ndonje forme informacioni ne sistemin qe sapo kishim shpikur dhe qe e quanim World Wide Web. Kisha vetem nje ide te mjegullt te kerkeses se tij por sidoqofte, skanova disa foto ne Mac-un tim dhe ja nisa Timit me FTP ne adresen e tij tashme te famshme “info.cern.ch”. Ku ta dija qe po kaloja nje gure kilometrazhi te historise, pasi fotoja e mesiperme eshte fotografia e pare qe do te klikohej ndonjehere ne nje shfletues interneti.

Silvano de Gennaro

Marre nga: “Photos That Changed The World”

PS: Dhe une qe mendoja se fotoja e pare do te ket qene pa diskutim Porn 😀

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: