Skip to content

SCHUMACHER, RETRO MARSH!

08/11/2009

Michael Schumacher ka njoftuar sot se qe do te anulloje kthimin e tij sensacional te Formula One per arsye te nje demtimi qe ka patur nga nje aksident me motorr me heret kete vit.

7 here kampioni i botes do te zevendesonte hapsiren e krijuar nga aksidentimi i Felipe Masses duke filluar qe nga European Grand Prix ne Valencia, Spanje, rreth fundit te muajit.

Sidoqofte Schumacher informoi nepermjet faqes se tij te internetit se ka njoftuar gjithashtu zyrtaret e Feerrarit te Henen ne mbremje se “fatkeqsisht nuk eshte ne gjendje te zevendesoje Felipen.”

Schumacher, 40 vjec, u terhoq ne fund te sezonit 2006. Qe prej atehere ai ka marre pjese jo shpesh ne gara me motorra dhe eshte aksidentuar ne Shkurt.

Per me teper lexoni lajmin origjinal te /CBS NEWS/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: