Skip to content

Nena mbyt 2 femijet e saj dhe tenton te vetvritet!

08/10/2009

Nje tragjedi familjare ka dale ne drite ne Elefsine, Greqi. Nje grua 35 vjecare nga Shqiperia, mendohet te kete mbytur dy femijet e saj ne shtepine e saj dhe me pas eshte perpjekur te kryeje vetvrasje duke u hedhur perpara nje makine ne rrugen kryesore prane baneses se tyre. Pas demtimeve te renda ne koke ajo u transferua menjehere per ne spital.

Dy femijet e saj, nje vajze 8 vjece dhe nje djal 10 vjec, u gjenden te mbytur ne banjon e shtepise se tyre nga nje komshi i cili lajmeroi menjehere babain e femijeve. Nje analize  e policise pritet te nxjerri ne pah shkakun e vertete te vdekjeve. Shenjat e para tregojne qe femijet jane mbytur ne vaske.

Policia po ben c’do gje te mundur per te gjetur fajtorin qe sipas gjasave duhet te jete nena Shqipetare. Sipas deshmive te marra nga komshinjte, gruaja vuante nga probleme psikologjike dhe ishte per tu shtruar ne spital.

Lajmin origjinal mund ta gjeni ketu.

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: