Skip to content

Schumacher ne vend te Felipe Massa!?

07/29/2009

Nderkohe qe Felipe Massa gjendet ne nje spital ne Hungari pas aksidentit te ndodhur te dielen e shkuar kane filluar te qarkullojne zera se kush do te ngase makinen “e lene bosh” nga piloti brazilian, Massa.

Michael Schumacher beri garen e tij te fundit me Ferrarin ne tetor te vitit 2006 ne çmimin e madh te Brazilit; nje gare heroike ajo ne te cilen zuri vendin e katert. Karriera e tij gjashtembedhjete vjeçare ne Formula 1 e pa ate 91 here fitues nga 248 gara dhe ka fituar 7 here titullin kampion bote; ka arritur te jete 76 here me i shpejti ne piste (xhiro me e shpejte), 68 nisje nga vendi i pare (pole position) dhe eshte ngjitur 154 here ne podium.

Lind pyetja: Nje nder pilotet me te mire ne historine e Formula1 dhe qe ne janar te ketij viti mbushi 40vjeç eshte teper i vjeter per te ndalur karrieren e tij; dhe ne keto kushte qe gjendet Ferrari tashme a mund te jene te vertete zerat qe qarkullojne per nje rikthim te mundshem te tij si pilot ne kete sezon!?

Do te rrojme dhe do te shohim se çdo te ndodhe, por nje gje eshte e sigurt: Te gjithe ne do te donim te shikonim rikthimin e nje miti ne piste!

FELIPE, SIAMO CON TE!

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: