Skip to content

Vlora Wave Festival (11-16 gusht 2009)

07/27/2009

Nga data 11 deri me 16 gusht ne qytetin e Vlores do te mbahet nje fest – koncert me kengetare e grupe shqiptare e te huaj ne stadiumin “Flamurtari” te ketij qyteti.


Nder emrat me te spikatur mund te vecojme EUROSMITH, Alexia, Luca Dirisio, Marco Baroni e Marco Masini. Nderkohe qe ka edhe emra te rinj dhe pak te njohur per publikun shqiptar. Gjithashtu do te jete i pranishem edhe grupi LA FAME DI CAMILLA, nje grup italian ky – ne gjirin e se cilit eshte edhe nje djale shqiptar. Gjithashtu ky grup ka regjistruar nje kenge edhe ne gjuhen shqipe; nje grup relativisht i ri ky por qe po korr mjaft sukses ne Itali.

PROGRAMI VLORA WAVE 2009 11-16 GUSHT

NATA 1 – 11.08.2009

– LA FAME DI CAMILLA
– PINK CAKE

NATA 2 – 12.08.2009

– EUROSMITH
– HAMADA CHADLI

NATA 3 – 13.08.2009

– MARCO MASINI
– NOBRAINO

NATA 4 – 14.08.2009

– ALEXIA
– ORGANICA

NATA 5 – 15.09.2009

– MARCO BARONI & MARCO LAI
– SILENZIO E SEXY

NATA 6 – 16.08.2009

– MR.TUKA POX

– LUCA DIRISIO

– ELIA STYLE FASHION SHOW

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: