Skip to content

“Fotografi” te bera me stilolaps!!!

07/24/2009

Te gjithe kemi kaluar ne shkolle momente “krijimi” duke pikturuar ose thjesht zhgarravitur me stilolaps figura femrash (si Donaldi 😛 ) por ky tipi qe shihni posht, jo vetem qe i ben gjigante, por i ben dhe te padallueshme nga origjinali! Edhe pse duken shume te qarta, ato jane bere me stilolaps. Pikturat qe arrijne deri ne 3 metra lartesi jane bere nga nje artist i ri i botes se artit, Juan Francisco Casas.

Casas, 31 vjec, mund te harxhoje deri ne 4 stilolapsa per nje pikture dhe punimet e tij kane njohur goxha sukses neper ekspozita te ndryshme.

Me pare nje piktor tradicional, Juan filloi kete stil pikture tre vjet me pare i bazuar ne disa foto te nje nate jashte me shoqerine e tij. Per me teper lexoni artikullin origjinal ketu dhe shijoni fotot me poshte.

Advertisements
3 Comments leave one →
 1. Vinset permalink
  08/12/2009 21:46

  Futja kot? Tallet ky?????????
  :”(( Dua dhe une! 😛

 2. Vinset permalink
  08/12/2009 22:08

  hmm…. Kush eshte Donaldi?

 3. 08/13/2009 06:34

  Donaldi eshte nje miku jon qe i vjen artit rrotull, here me stilolaps, here me aparat fotografik, here me Photoshop 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: