Skip to content

Tiësto ne Dhermi – 6 Gusht 2009

07/16/2009

U mbajt mbremjen e djeshme deri ne te gdhire te dites se sotme koncerti i DJ Tiësto ne plazhin e Dhërmiut.

Ardhja e ketij Dj me fame nderkombetare dhe me i miri ne rrymen e vet (electronic/trance & techno) ishte nje ngjarje e rralle per dashamiresit e kesaj muzike ne Shqiperi. Nuk ndodh shpesh qe nje muzikant, ne momentin e pikut te karrieres dhe fames se vet te vije ne Shqiperi per te mbajtur nje koncert.

“Funky Fish” eshte i lumtur qe ka qene nder zerat me te fuqishem te reklamimit (pa dashje dhe  pa perfitimin marketimi) i ketij eventi, gje kjo qe duket edhe po te kerkosh ne google “tiesto dhermi”. Faqja jone ka patur nje boom klikimesh nga momenti i publikimit te ketij lajmi dhe vazhdon ende te klikohet shume, ç’ka tregon nje interesim jashtezakonisht shume te madh per kete event muzikor.

Be cool, be funky!

07/08/09

______________________________________________________________________________________

Duke ecur rrugeve te Tiranes me zuri syri shkarazi nje poster per Havana Sun Fest dhe me nje fytyre te njohur qe vetem me Kubanez nuk ngjante. Kur u perqendrova me mire (se jam pakez miop) pash qe ishte Tiësto dhe me pas lexova dhe germat e medha siper: T I Ë S T O

Atehere, per te gjithe fansat, Dhermi, data  6 Gusht, e Enjte… Ju keshilloj mos ta humbisni Dj me te suksesshem ne bote!!!

Ketu keni dhe pjese nga faqja zyrtare http://www.tiesto.com

Sat,
1 Aug
Hanul Piratilor Beach
Hanul Piratilor Beach
Navodari Romania Ticket information here
Sun,
2 Aug
Solar 09
Cacao Beach
Sunny Beach Bulgaria Ticket information here
Mon,
3 Aug
Privilege
Ibiza Residency
San Rafael – Ibiza Spain Ticket information here
Wed,
5 Aug
Papaya Club
Papaya Club
Novalja, Pag Croatia Ticket information here
Thu,
6 Aug
Havana Sun Fest
Havana Sun Fest
Dhermi Albania
Fri,
7 Aug
Barcelona Summer Week
La Fira de Barcelona
Barcelona Spain Ticket information here
Sat,
8 Aug
Energy 09
Hallenstadion
Zürich Switzerland Ticket information here
Sun,
9 Aug
Pacha La Pineda
Pacha La Pineda
Salou Spain Ticket information here
Mon,
10 Aug
Privilege
Ibiza Residency
San Rafael – Ibiza Spain Ticket information here

Per ekzemplaret qe ndoshta nuk e njohin, mund te lexojne artikullin e Wikipedias ketu.

UNE DO TE JEM ATJE…. PO JU?

Advertisements
11 Comments leave one →
 1. 07/18/2009 12:25

  TICKETS?

  anybody knows where i can get Tickets…or is it a open party anyone can PAAATYYYy..

  • 07/18/2009 12:43

   Aktualisht mund te blesh ne Tirane prane dyqaneve Vodafone.

 2. 07/20/2009 18:06

  TTTTTTIIIIIIIEEEEEEEEESSSSSSSTTTTTTTTOOOOOOOOOO…mezi te presim….

 3. alketa permalink
  07/22/2009 10:49

  A mund te me informoni sa eshte cmimi i blietes?

  • 07/22/2009 11:25

   Po, 20 Euro ose 27 mij lek te vjetra.

 4. altin permalink
  07/27/2009 12:58

  mund te me tregoj ndokush se ne kosov mund ti blejme tiketat.

  • 07/27/2009 13:48

   Une personalisht nuk e kam idene :S

 5. alketa permalink
  08/03/2009 07:27

  Mund te me tregosh cmimin ne eruo sepse jam nga pr dhe nuk marre vesh ne lek

 6. alketa permalink
  08/03/2009 08:44

  Me fal nuk e lexova mire me heret flm shume

 7. 08/07/2009 12:37

  Sapo u kthyem nga party, fantastikeeee. Njerezit qe nuk e njihnin filluan te iknin para kohe sepse Tiesto fillonte ne oren 2. Rreth ores 3 hyrja degjeneroi dhe hyme brenda dhe ne qe ishim pa bileta dhe jena kerrrrnaqqqq 😀

 8. 08/08/2009 11:47

  Mrekullia ndodhi……TIESTO LIVE @ HAVANA BEACH CLUB.. … …Ishte e performance e shkelqyer ku te muzika arriti kulmet dhe bassi te trondiste trupin ne cdo cep te dhermiut……….To the next…..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: