Skip to content

Shperthen makina para Kuvendit te Shqiperise

07/16/2009

Nje shperthim i fuqishem ka tronditur qendren e Tiranes ne mbremje pak pas ores 22:30. 

Nje automjet fuoristrade tip Benz Mercedes ka shperthyer duke persuar deme te medha, por duke demtuar edhe godinen e ish te perndjekurve politike ku ishte parkuar, perballe selise se Parlamentit.

Automjeti ishte parkuar perballe selise se Kuvendit dhe per fat te mire gjate shperthimit nuk ka patur njerez prane apo brenda ne makine. Shperthimi ka shkaktuar  vetem frike mes banoreve. Nderkohe ne vendngjarje kane mberritur forca zjarrefikese dhe forca te shumta policie nisur edhe nga fakti qe shperthimi ndodhi fare prane selise se Kuvendit qe eshte godine e rendesise se vecante.

Ende nuk dihen shkaqet e shperthimit, ndersa dyshohet per variantin e vendosjes se eksplozivit dhe ate te nje shkendije elektrike.

/TopChannel/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: