Skip to content

Aksident ajror – rrezohet avjoni me 168 pasagjere!!!

07/15/2009

Te gjithe pasagjeret (168) dhe stafi gjeten vdekje tragjike kur avjoni i linjes Caspian Airlines ra ne veri te Iranit, lajemrojne burime zyrtare.

Copat e avjonit jane shperndare ne nje fushe te madhe ne fshatin Jannatab ne provincen Qazvin, rreth 120 km ne veri-perendim te Teheranit, lajmeron televizioni shteteror.

Avjoni Tupolev ishte duke fluturuar nga kryeqyteti i Iranit per ne Yerevan, ne Armeni dhe shumica e pasagjereve ishin Armene.

Shkaku i rrezimit i cili ndodhi pak pas ngritjes nuk dihet ende. Deshmitare okulare thone qe avjoni ra nga qielli.

Per me teper lexoni lajmin e plote ne Anglisht te faqja e /BBC/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: