Skip to content

Dritan Prifti (LSI): Vota ime për Berishën

07/02/2009

Deputeti i mandatuar i LSI në qarkun e Fierit, Dritan Prifti deklaroi se mund të bashkohej me të djathtën për të krijuar qeverinë e ardhshme. Deklarata “shokuese” erdhi në emisionin Opinion që po zhvillohet këto momente në TV Klan.

“Mandati im nuk do të shkojë kurrë në favor të Edi Ramës, por mund të jetë edhe pro Sali Berishës në kuvend. Sali Berisha mund të numërojë që tani 71 vota”, deklaroi Prifti

“Vendi nuk ka interes të shkojë në zgjedhje të parakohshme në këtë kohë krize ekonomike” tha ai. “Kushti im i vetëm është nxjerrja e një ligji të posaçëm për rinumërimin e votave por pa ndryshuar gjë. Dhe që Berisha të më garantojë se do të bëjë zgjedhje të lira e të ndershme që edhe këtë radhë nuk u arritën dot. Po pranoi këtë kusht timin, vota ime është për të.”

Prifti akuzon vazhdimisht Ramën për kodin zgjedhor, për mosbashkimin e së majtës. “Edi Rama donte të zhdukte të gjithë faktorët e së majtës”, deklaroi ai.

Prifti akuzoi gjithashtu PS dhe kryetarin e saj Edi Rama se ka bërë gjithçka për të vjedhur votat e LSI nëpër qarqe të ndryshme. “Është bërë një luftë e paprinciptë dhe janë paguar para për të manipuluar votat e LSI në Fier e në Tiranë. Nga 25.000 vota që fitova, arrita të rifitoj 11.000 vota në Qarkun e Fierit”.

/Gazeta Start/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: