Skip to content

Tragjedi tjeter ajrore. Bie avjoni i Yemenias, shpeton 1 femije!!!

06/30/2009

Perseri nje tragjedi ajrore dhe perseri me nje avjon te Airbus. Nje linje ajrore nga Yemeni me 153 njerez ne bord eshte rrezuar ne Oqeanin Indian afer arqipelagut te Comoros. Airbus 310 i fluturimit IY626 i operuar nga kompania ajrore Yemenia Air ishte duke fluturuar nga kryeqyteti i Yemenit, Sanaa. Nuk jane bere akoma te ditura shkaqet e rrezimit por zyrtaret thone se ne ate zone ate moment ka patur kohe te keqe.

CNN deklaron se ka nje femije te mbijetuar, artikulli perkates gjendet ketu.

/BBC/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: