Skip to content

Vdes “Mbreti i muzikes pop” Michael Jackson

06/26/2009

Mickael Jackson, i ashtequajturi “Mbreti i muzikes” i cili revolucionalizoi muziken, vdiq para pak oresh.  Infermieret u thirren menjehere ne shtepine e kengetarit ne Beverly Hills rreth drekes pasi ai ndaloi se marri fryme.

Pas 2 oresh ai u deklarua i vdekur ne qendren mjeksore UCLA. Vellai i Michael, Jermaine, tha se mendohet te ket qene nje atak kardiak.

Vdekja e tij vjen perpara turneut te tij te rradhes ne Londer pas me pak se nje muaji. Koncertet qe do te rikthenin dhe nje here idhullin e musikes pop qe do te zhvilloheshin nga dt 13 korrik deri ne mars te 2010.

Duke folur ne emer te familjes Jackson, Jermaine tha se doktoret u perpoqen ta sillnin ne jete yllin per me teper se nje ore por pa sukses.

Ai shtoi: “Familja kerkon qe media te respektoje privacine tone pergjate ketij momenti te veshtire.”

“Dhe Allahu qofte me ty Michael gjithmone. Te dua shume.”    /BBC/

Advertisements
3 Comments leave one →
 1. veton cocaj permalink
  06/26/2009 18:17

  me gjith qef ja kisha dhan jeten

 2. 06/27/2009 17:54

  kur degjova lajmin u trondita isht shum keq edhe isht sum mir qe ai ishte mbret i myzikes pop ai do te mbahet mend ter jeten e njerzve edhe pse une mendoj se vdiq nga ajo qe e beri fytyren operacion mendoj se ajo i ka sjellur semundjen dhe te vdes doja te degjoja vetem edhe nje her zerin e tij

 3. 09/10/2009 10:46

  michael the legend!!!!!!!!!!!!!1

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: