Skip to content

Kercenon te hidhet nga ura – I jepet nje dore.

05/23/2009

Nje burre qe kercenonte se do te hidhej nga nje ure kineze afrohet nga nje kalimtar i cili i jep nje dore…. duke e shtyre.

Lai Jiansheng, 66, deklaroi qe ishte ngopur me “aktivitetin egoist” te kercenuesit i cili kishte shkaktuar nje bllokim masiv trafiku ne Guangzhou, ne Kinen jugore.

Chen Fuchao ra nga 8m lartesi ne nje jastek ajri dhe eshte duke marre veten ne spital, njoftohet nga agjensia e lajmeve, Xinhua. 

Xinhua shton se Z. Lai u shoqerua ne polici por nuk jane dhene detaje te metejshme.

Drama u shpalos kur z. Chen hipi ne uren Haizhu te Merkuren dhe kercenoi qe te hidhej.

Me teper lexoni ne /BBC/

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: