Skip to content

Kombëtarja – A.C Milan

05/11/2009

Pas 6 muajsh, rikthehet ne Tirane Milan, ne nje tjeter perballje miqesore kunder skuadrave shqiptare. Kete here do jete nje 11-she mikse e kuqezinjve qe do te luajne kunder yjeve te Milan. Federata Shqiptare ne moment krize, pa trajner kombetareje dhe me nje sekretar qe jep doreheqjen ne menyre enigmatike, me buje deklaron se Shqiperia do te jete kunder skuadres se Ancelotit. Por e verteta eshte se nuk ka kombetare Shqiperie, por nje grup lojtaresh, te cilet ne menyre spontane dhe sipas preferencave, jane perzgjedhur nga kampionati shqiptar. Per te kompletuar te ashtuquajturen Shqiperi jane thirrur edhe disa protagoniste si Salihi, Hyka dhe Vangjeli. Per nje nga protagonistet kuqezi, Hamdi Salihi, takimi kunder Milan eshte nje plus me teper per karrieren e tij. Milan kete here rikthehet me i kompletuar ne Tirane. Nuk do te mungojne ne Qemal Stafa dyshja e famshme braziliane Kaka, Pato si dhe anglezi Devid Beckham. Ylli anglez i futbollit vjen per here te dyte ne vendin tone, pas vitit 2002 ku ne ate kohe kombetarja angleze luajti kunder Shqiperise. Kete here do jene 3 topat e arte qe do te zbresin ne Qemal Stafa: Ronaldinjo, Kaka dhe Shevcenko.

Advertisements
One Comment leave one →
  1. ildi permalink
    05/12/2009 16:50

    milani do fitoje

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: